Poltarex Pogoń Lębork

XIV Memoriał Andrzeja Grubby w Starogardzie Gd.

sierpień 27th, 2018 Kategoria Bez kategorii

dsc_0749-1024x683

Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia na Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby odbył się XXIII Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego XIV Memoriał im. Andrzeja Grubby.  Celem imprezy było uczczenie pamięci olimpijczyka, wybitnego sportowca, wielokrotnego reprezentanta i mistrza Polski, tenisisty stołowego Andrzeja Grubby oraz popularyzacja tego sportu wśród dzieci i młodzieży.

Podczas dwudniowych zawodów udział wzięło ponad 200 zawodników z m.in. z obwodu  kaliningradzkiego , Elbląga, Lęborka, Chojnic, Kalisza, Bydgoszczy, Ostródy, Warszawy, Torunia, Kwidzyna, Chełmna , Gdańska, Rumi, Sierakowic, Grudziądza. W sobotę zostały rozegrane kategorie skrzat, żak, młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec ,  w niedzielę zaś rywalizowali dorośli w kategoriach senior, weteran, amator. W czasie trwania turnieju obecni byli rodzice Andrzeja Grubby -  Pani Ludomira i Pan Alojzy Grubba  oraz jego rodzeństwo Marzena Kowalska oraz Jerzy Grubba.

Po wręczeniu nagród regulaminowych uczestnicy turnieju wraz z zaproszonymi gośćmi udali się pod Pomnik Andrzeja Grubby, by złożyć kwiaty i uczcić jego pamięć.

Tak jak w poprzednich latach na czołowych miejscach tego prestiżowego turnieju zameldowali się tenisiści Poltarex Pogoni Lębork . W turnieju w kategorii “open” trzecie miejsce zajął Marek Prądzinski pokonując w małym finale kolegę klubowego Adama Dosza 3:2. W kategorii weteran (+40) bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Potrykus , który w finale pokonał Wojciecha Tebecio (Starogard Gd.) 3:2.