Poltarex Pogoń Lębork

i po sezonie 2017/18

czerwiec 21st, 2018 Kategoria Bez kategorii

dsc02127

Zakończyli rozgrywki w sezonie 2017/18  tenisiści stołowi Poltarex Pogoni Lębork w I lidze grupie północnej zajmując trzecie miejsce. Drużyna z Lęborka zdobyła 26 punktów wygrywając 12 meczów , 2 remisując i doznając 4 porażek.  Zespół Poltarexu Pogoni grał w składzie : kapitan zespołu Marek Prądzinski (23 zwycięstwa /11 porażek), Adam Dosz (26 zw./10 p.), Sławomir Dosz (18 zw./18 p.), Tomasz Sposób (22 zw./12 p.) i Wojciech Potrykus (grający trener 1 zw./3 p.). Skład drużyny z Lęborka oparty był w głównej mierze na swoich wychowankach poza Tomaszem Sposobem , na co dzień mieszkańcem Ostródy. Zajęcie trzeciego miejsca w tegorocznych rozgrywkach nie pozwoliło tenisistom lęborskim na udział w barażach o wejście do Lotto Superligi, w których to drużyny Energi Toruń i Olimpii Unii Grudziądz pewnie pokonały rywali z I ligi południowej awansując do elity tenisowej.

Trzecie miejsce przypadło w udziale zespołowi Poltarex Pogoni Lębork w rozgrywkach 28 Pucharu Europy TT-Inter Cup. Tenisiści z Lęborka do final four tych europejskich zmagań awansowali pokonując w rundach wstępnych : TuS Ebersdorf (Niemcy) 4:0, TSV Lunestedt (Niemcy) 4:1, Ingre CMPJM Tennis de Table (Francja) 4:1 i Tatran KRPA Hostinne (Czechy) 4:0. Dla lęborczan był to drugi w historii występ w final four. W sezonie 1995/1996 drużyna pod nazwą Farm Frites Pogoń Lębork zajęła trzecie miejsce w finałowym turnieju w niemieckim Geseke. Pierwsze miejsce przypadło wówczas w udziale TTC Helga Hannover, a drugie TTC Nantes Atlantique. W tegorocznym finale rozgrywanym po raz pierwszy w Polsce w miejscowości Rydzyna, lęborczanie pokonali zespół włoski ASD TT A4 Verzuolo 4:0 i ulegli drużynie niemieckiej Post SV Muhlhausen 2:4 a także zwycięzcom z Austrii Regional- Team Oberwart-Burgenland 1:4.

Ze srebrnym i brązowym medalem wrócił Sławomir Dosz z 30. Młodzieżowych Mistrzostw Polski (do 21 lat), które odbywały się od 15-18 lutego w Ustrzykach Dolnych. Srebrny medal Sławomir Dosz (Pogoń Lębork) razem z Jan Szymczykiem (BISTS Bielsko Biała) zdobyli w grze podwójnej mężczyzn, drugi medal brązowy Sławomir Dosz zdobył razem z Katarzyną Galus (KTS Optima Lublin) w grze mieszanej. W Raszkowie w dniach 02-04.03.2018 r. odbyły się 86.Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Tenisie Stołowym, w których to Adam Dosz zajął w grze pojedynczej miejsce 9-16 a Sławomir Dosz 17-32. Wśród weteranów na mistrzostwach Polski w Iławie brązowy medal w grze pojedynczej wywalczył Wojciech Potrykus.

Sezon 2017/18 dobiegł końca, przerwa w treningach i rozgrywkach będzie trwała do końca lipca , by już na początku sierpnia przystąpić do przygotowań do nowego 2018/19 sezonu tenisowego.